.

 Stokerli Kalorifer Kazanları

 
       
 

- Otomatik yükleme özelliği ile küllerin kül çekmesine dökülmesi sağlanır. - Islak rotorlu,3 hız kademeli sürkülasyon pompası ile istenilen debide sirkülasyon sağlayarak enerji tasarrufu sağlanır. - Yakıt yükleme haznesindeki yakıt tamamen bittiğinde ve sistem ısısı 25 derecenin altına düştüğünde cihaz otomatik olarak kendini kapatarak fan,pompa ve yükleme motorunun gereksiz çalışması durdurulur.

- Üç geçişli yanma haznesi tasarımı ile yakıttan elde edilen ısıyı en yüksek seviyede kullanır,kazan verimi artar. - 2 yıl garanti,yaygın servis ağı - CE belgesi ile Avrupa standartlarına uygunluk onayı

 

 

Kazan dengeli bir şekilde monte edilmeli, kazan dairesindeki montajlarda ise 10 cm yüksekliğindeki bir kaide üzerine oturtulmalıdır. Kazan iyi çeken bir bacaya bağlanmalı, baca ve kazan arasında mümkün olan en az sayıda dirsek kullanılmalıdır. Kazan, verimli bir yanma için yeterli havayı alabileceği bir yere yerleştirilmelidir. Kazanların montajında açık imbisat tankı kullanmak zorunludur. Aşırı soğuk bölgelerde kazan - imbisat tankı arası gidiş dönüş boruları mutlaka izole edilmelidir. İmbisat tankından taşan suyun çıkarabileceği bir haberci hattı çekilmelidir. Kazan imbisat tankı arası borulara kesinlikle vana, çekvalf v.b. konulma malıdır.